fbpx
Rekonstrukce domu U Sixtů, Praha 1

Práce speciálního zakládání při rekonstrukci domu U Sixtů na hotel Ritz-Carlton v historickém centru Prahy

 

V současné době probíhá v centru Prahy, mezi ulicemi Železná, Celetná a Kamzíkova, rozsáhlá rekonstrukce a přestavba komplexu osmi historických domů na luxusní hotelový komplex Ritz-Carlton. Dochází zde k úpravě dispozice jednotlivých objektů, prohloubení podzemních prostor a posílení únosnosti základů stávajících objektů.

Zajištění výkopových prací probíhá za pomoci technologií speciálního zakládání – s využitím sloupů tryskové injektáže, mikropilot, kotev, rozpěr a stříkaného betonu.

Tyto práce navazují na částečné zajištění těchto historických prostor, které zde probíhalo již v již koncem 90. let minulého století, ale bylo tehdy přerušeno. Nové aktuální dispoziční řešení a požadavek na hlubší úroveň nových konstrukcí tak vyvolávají mj. nutnost „znovu podchytávat již podchycené“.

Komplikované stavební práce probíhají v omezeném pracovním prostoru historických zchátralých budov vnitrobloku s obtížným zásobováním stavby. Dodavatelem prací speciálního zakládání je stejně jako v 90. letech minulého století společnost Zakládání staveb, a. s., která se tak po dlouhé době vrací na stejné staveniště.

Srdcem komplexu je dům U Sixtů, obklopený dalšími památkově chráněnými domy. Pracovně jsou další stavební objekty označeny písmeny A, B, C, D, E, I, J, K, Y.

Hotel by měl být zprovozněn do roku 2022, hrubá stavba přibližně o rok dříve.
 

Hlavní účastníci stavby:

Investor: AKROTERION, s. r. o.

Vyšší dodavatel: VCES, a. s.

Generální projektant: MS architekti, s. r. o.

Projektant stavebněkonstrukční části: NĚMEC POLÁK, s. r. o.

Projekt zajištění a založení spodní stavby: FG Consult, s. r. o.

Speciální zakládání: Zakládání Group, a. s., a Zakládání staveb, a. s.

 

Facebook příspěvek aktuality